Instalacja projektora pomoc w doborze

Instalacja projektora  – posiadamy duże doświadczenie  w związku z wykonaniem kilku tysięcy instalacji. Nasze instalacje są udokumentowane a nasza wiedz potwierdzona wieloma certyfikatami i nieustającymi szkoleniami czołowych producentów  i dostawców projektorów.

Od czego zacząć?

Przy dokonywaniu wyboru i rodzaju projektora  multimedialnego ważne  jest  zachowanie odpowiedniej kolejności:

– trzeba zacząć od prawidłowych założeń czyli przeznaczenia oraz miejsca w którym ma znajdować się projektor,

– ustalić rodzaj emitowanego obrazu jego rozdzielczości i ilości źródeł,

– zaplanowania wielkości ekranu proporcji 4:4, 16:10, 16:9  i rodzaju powierzchni na którym ma być emisja filmu,

– uzgodnienia rodzaju przyłącz, HDMI, Component , SVGA, DVI, HDbaseT, USB, IP stream, itp

– dobrze zaprojektowanego nagłośnienia.

Proszę pamiętać że same projektory kinowe nie posiadają własnych wbudowanych głośników a jeśli nawet posiadają to nie nadają się do odsłuchu dobrego dźwięku. W ostatnim czasie pojawiły się projektory krótkoogniskowe i każdy producent ma taki projektor z wbudowanym głośnikiem w swojej ofercie,  ale to nie kino 5i1. Taki głośniczek pomaga przy prezentacji gdzieś w awaryjnej sytuacji. Są również projektory z segmentu przeznaczonego dla firm, szkolnictwa tzw.: projektory prezentacyjne gdzie ważniejsze jest mocne światło i nikt nie skupia się nad emisja hałasu z takiego projektora, ważniejsze są kompaktowe rozmiary co w przypadku kinowych projektorów domowych jest zupełnie odwrotnie. Występują również projektory w segmencie domowej rozrywki które łączą w sobie dwa rodzaje. Trzeba pamiętać że każdy projektor posiada różne złącza np.: HDMI, za pomocą których można podłączać dowolne źródła jednak trzeba przy tym pamiętać że każde wejście przyjmuje różne rozdzielczości i nie jest to takie jednoznaczne. Można stosować rozwiązania bezprzewodowe ale wiąże się z mniejsza stabilnością, podatnością na zakłócenia i wysokimi kosztami nieporównywalnymi z kosztami ułożenia przewodów. Trzeba przy tym pamiętać że zaadaptowane wbudowane przesyłanie obrazu do projektora często pracuje na małych rozdzielczościach i niewielkiej ilości klatek co wpływa na płynność odtwarzanego obrazu.

Projektorami można zarządzać centralnie za pomocą sieci lan lub wifi szczególnie przy większych instalacjach.

Nowością stosowana od niedawna jest projekcja laserowa to najnowsze rozwiązania jeszcze dość kosztowne, starsze klasyczne to projekcja z lamp wyładowczych (krótsza żywotność lamp i spore zużycie prądu, długo się włączają i wyłączają potrzebują chłodzenia są dość głośne) ale są najbardziej popularne i przystępne cenowo. przy dużych projektorach instalacyjnych kinowych stosuje się nawet chłodzenie cieczą. Są też rozwiązania pośrednie łączące projekcje światła lasera i lamp wyładowczych lub led.

Reasumując projektory jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa. Był moment kiedy wszyscy zastanawialiśmy się czy taka technologia zaniknie ale nie. Jeszcze wiele nowinek czeka nas w tej technice powoli wprowadzanych przez producentów projektorów takich wiodących marek jak BARCO, NEC, EPSON, SONY, JVC, BENQ, OPTOMA, PANSONIC, CASIO, VIVITEC.

Proszę również nie mylić rzutników z projektorami. Oba rodzaje posiadamy w ofercie.

Instalując projektor przed jego montażem ustalamy jaki będzie najlepszy  i jaka będzie jego szczególna charakterystyka „ultra short trow”,  instalacyjny czy przeznaczony do restauracji lub trudnych miejsc, posiadamy różne obudowy, mamy projektory interaktywne połączone z tablicami, rozwiązania typu tylna projekcja, połączenie kilku projektorów w jeden obraz np. dla centrów monitoringu. Wybór jest ogromny. Proponujemy też inne rozwiązania nie koniecznie projektor ponieważ znając ich zastosowania może okazać się że lepszym będzie łączenie np. ekranów bezszfowych. Prosimy o kontakt z nami a my dobierzemy prawidłowe rozwiązania dla Państwa systemu, domu, kina, firmy czy szkoły. Najczęściej projektory stosujemy ze względu na możliwość uzyskania dużego obrazu. Obraz projektora mniej męczy oczy kiedy dobierzemy odpowiedni typ ekran.

Ekrany to temat rzeka jest ich wiele wersji. Z  najbardziej popularnych które stosujemy to ekrany elektrycznie rozwijane z czarnym obramowaniem szerszym górnym pasem i napinaczami z powierzchnia GREY czyli szara o odpowiednim współczynniku  odbicia Gain.

Producentami których najczęściej montujemy ekrany i miechanizmy, uchwyty to firmy:

Viz-art, Ravel, Suprema, Projecta, Kauber, AdeoScreen, Avers, Kraftmann  i inne

Do tego stosujemy automatykę tak aby ułatwić sterowanie lub programujemy ją tak aby osoba obsługująca projektora nie zastanawiała się który pilot musi wziąć do ręki. Wciska przycisk na pilocie uniwersalnym „włącz obraz” i już!!! Możemy cieszyć się najwyższej jakości obrazem.

projektor multimedialny  winda elektryczna do projektora

Aby wykonać prawidłowy wybór trzeba sprawdzić i dopasować wiele czynników. Aby ułatwić państwu te sprawę nasz firma bierz całe brzemię odpowiedzialności za odpowiedni wybór urządzeń.

Ekrany lcd, Oled czy plazmy nie maja tak dużych rozmiarów jak można uzyskać za pomocą projektora.

Do projektorów mamy do zaoferowania wszystkie akcesoria tj. uchwyty we  wszystkich wersjach, windy do projektorów, mechanizmy oraz pełna automatykę i sterowanie.

 Zapraszamy do współpracy i kontaktu